Що відбулося в Кропивницькому СІЗО — #інсайд про побиття зеків

Як вже згадувалося, ряд ЗМІ повідомили, що в СІЗО Кропивницького відбулися хвилювання, які почалися з нанесення одним із ув’язнених тілесних ушкоджень працівниці установи. Дана інформація цілком дублює офіційну версію ДКВС. Проте наше джерело з числа працівників установи заперечує це. За словами нашого джерела, дана працівниця психологічної служби установи має постійні сексуальні стосунки з багатьма засудженими та співробітниками установи. З одним із ув’язнених у неї на цьому ґрунті і відбувся словесний конфлікт, під час якого чоловік грубо облаяв останню. Через деякий час кількох ув’ язнених відправили на слідчі дії в ІТТ. «Вищезгаданого ув’язненого також мали відправляти на ІТТ, проте він почав відмовлятися їхати, так як, на цого думку, там його можуть побити слідчі. Дізнавшися про цей конфлікт з адміністрацією через свою образу вона і вигадала дану версію» — джерело.

Наголошуємо, ця інформація є інформацією одного з джерел, вона не претендує на істину, хоча, знаючи стан речей у вітчизняних тюрмах, це схоже на правду.

За інформацією нашого інсайдера, сам бунт почалася з того, що місцева поліція (відділ з протидії орг. злочинності) вивозила 5 осіб до ІТТ на слідчі дії, як сказано вище. Однак дані ув’язнені повідомляють, що це були не слідчі дії, а банальні побиття з метою тиску у розслідуванні певних проваджень. Це підтверджують і родичі деяких підозрюваних (https://dozor.kr.ua/post/rodichka-cholovika-yakogo-sudyat-u-kropivnitskomu-stverdzhue-scho-jogo-pobili-pravoohorontsi-12627.html).

Саме через ці події ув’язнені почали протестувати шляхом грюкання у двері камер, однак протест був проігнорований і всіх кого мали таки вивезли на ІТТ. При цьому, за даними нашого інформатора, не відбувалося жодних інших дій про які говорилося в деяких ЗМІ — ні побиттів співробітників, ні взяття в заручники.

17.12.2019 приїжджав представник омбудсмена, на той момент жодних протестів вже не відбувалося. Однак колишній очільник служби пан Старенький, маючи власні інтереси, розносив у фейсбуці інформацію про те, що триває бунт.

18.12.2019 за розпорядженням Києва в СІЗО прибуло близько 300 правоохоронців, які проводили обшуки та били всіх ув’язнених, за виключенням жіночого бараку і певних осіб — помічників адміністрації. Всіх побитих заставили підписати документи, що не мають претензій.

Всім ув’ язненим СІЗО заборонено протягом місяця мати побачення, прогулянки, посилки, передачі тощо. Тобто ніхто із родичів людей, провину який ще не визнано, не зможе привітати чи передати посилки на Новий рік. Все це робиться лише для того, щоби Система, яка покриває свої складові, була незмінною — щоб ніхто не схотів більше заступатися чи то здіймати галас, коли б’ють людей слідчі МВС. Корупція ДКВС і МВС працює, в даному випадку, одним фронтом.

Тобто, ситуація у ДКВС незмінна і за нового керівництва. За даними фактами правозахисники готують власні перевірки.

(!) Підписуйтеся на наш телеграм-канал t.me/syndykat_info , будьте в курсі правозахисних новин та інсайдів.

#правозахист#репресії