АНОНС: Правозахисники та колишні в’язні пікетуватимуть Мінюст через пролиту кров засуджених

Два дні тому троє в’язнів Лук’янівського СІЗО перерізають собі вени на протест проти їх переведення у колонії Харкова, де їх життю та здоров’ю може загрожувати реальна небезпека.
За тиждень до цього ще один в’язень «Лук’янівки» здійснює такі ж дії. За два дні до цього Черкаська ВК-62 переходить на особливий режим з вводом спецзагону швидкого реагування – правозахисники фіксують масові порушення прав людини. У березні цього року Україну облітає звістка про зґвалтування учасника АТО у Бердянській ВК-77; резонансна подія розкриває увесь масштаб порушень прав людини у закладі (застосування тортур та принижень за боку адміністрації). Останні декілька років незмінно проблемною щодо дотримання прав людини залишається Замкова ВК-58 (зафіксовані факти незаконного застосування сили до засуджених, вимагання адміністрацією коштів тощо). З кінця 2015 року правозахисники починають звертати суспільну увагу на безпрецедентні для європейської країни порушення прав засуджених у колоніях Харківщини (Темнівська ВК-100, Олексіївська ВК-25, Харківська, Харківська ВК-43) – нетривалий період покращення ситуації з дотриманням прав в’язнів у вказаних закладах закінчується з нещодавніми звістками про тортури у Темнівські ВК-100.

ТОМУ ми, правозахисники та колишні в’язні, прийдемо під будівлю мінюсту, де прямо на місці намалюємо плакати з нашими вимогами – повної люстрації керівництва ДКВС (зокрема одіозного Крикушенка) та відставки заст. міністра Чернишова. У ході акції колишні засуджені розкажуть факти побиттів, що шокують простих людей. Правозахисники пояснять вимоги акції та розкажуть, який жах знову відбувається у пенітенціарних закладах України. Учасники акції будуть мирно пікетувати будівлю мінюсту для виконання наших вимог. У випадку, якщо нас знову проігнорують, ми приготували для чиновників дещо цікаве.

Завтра (17.05.2019),
Рильський провулок, 10 (будівля Міністерства юстиції України).
Початок о 11:00.
___________________________
З повагою,
прес-служба ГО «Правозахисне об’єднання «Синдикат»

096 871 68 35