«Колізії Київради, або чому добровольців-киян позбавили права на безкоштовний проїзд у громадському транспорті»

«Встановити, що на бійців- добровольців (….) поширюються пільги та гарантії, надані учасника антитерористичної операції (…) згідно з рішенням Київської міської ради, на підставі посвідчень, отриманих у порядку, затвердженому цим рішенням» (пункт 2 рішення Київської міської ради №418/2640)

«Забезпечити придбання комплексних проїзних квитків у КП «Київський метрополітен» для компенсації поїзду міським пасажирським транспортом учасників антитерористичної операції, бійців — добровольців АТО у м. Києві» (зміни до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам», до рішення КМР №418/2640″)

«Надавати допомогу киянам — учасникам антитерористичної операції (…), та забезпечувати безкоштовний проїзд міським пасажирським транспортом учасників антитерористичної операції у порядку згідно з додатком 1 до цього рішення» (рішення КМР №1051/4058 від 21.12.2017).

«_____________________» (порядок забезпечення безкоштовного проїзду міським пасажирським транспортом учасників АТО згідно з додатком 1 до рішення КМР №1051/4058 від 21.12.2017).

А тепер логічне питання — чи передбачають рішення Київради право пільгового проїзду для киян з статусом учасників АТО та бійців — добровольців?

Ні, не передбачають, адже у додаток до відповідних рішень Київради так і не вписали конкретні механізми забезпечення такого права.

Неодноразово прописані у вищевказаних рішеннях пункти про забезпечення пільговим проїздом киян — атовців, на думку муніципальних чиновників, фактично нівелюються нормативно — правовою «діркою» у конкретних механізмах реалізації цих же пунктів. «У нас є колізія» пояснили у КП «Київський метрополітен», надаючи відповідь на наш інформаційний запит.