Об`єднанню СИНДИКАТ стала відома схема «кришування» «наливайок»

КорупціяТак звані «ригалівки» є майже в кожному районі — це непрезентабельні «кафе» для алкозалежних, де їм продають сурогат — підроблений алкоголь, змішаний спирт. Такі «заклади» жодним чином не обладнані, їх клієнти — цілком девіантні особи; таким чином, такі «наливайки» стають розсадником хвороб та вуличної злочинності.

Як виявилося, більшість із них мають одних і тих самих ФАКТИЧНИХ власників — екс-силовиків чи чиновників. Всі «наливайки» в місті «кришуються» в міліції, на рівні, як мінімум, райвідділків. Якщо «ригалівка» знаходиться в окремо стоячому МАФі — в «долі» й окремі чиновники з Управління благоустрою.

Одна жінка, яка мала безпосереднє відношення до діяльності однієї з подібних «наливайок» (яку закрив СИНДИКАТ), розповіла нам правду про «кришування» такого роду «генделів». За її словами, про існування кожної «сурогатної» точки знають усі міліціонери — від дільничного до начальника райвідділку. На подібних точках майже нічого не продають, окрім алкоголю, але прибуток кожної такої «непрезентабельної» на вигляд точки — від 5 (!) тисяч гривень щодня. Щотижня туди заходить дільничний або УБЕПівець та збирає данину — від 1500 грн. на тиждень. Частину залишає собі — частина іде «наверх».

Наливайка - ригалівка

Наливайка — ригалівка

В разі якщо в «наливайці» хтось вмирає від отруєння та інформація про це потрапляє до ЗМІ, або ж люди починають надто нав’язливо писати заяви проти «точки», так що приховати та не відповідати на них правоохоронці вже не можуть і відкривається кримінальне провадження — той самий дільничний або УБЕПівець повідомляє «гендель», щоб той на кілька місяців закрився — поки не спишуть справу. Потім «ригалівка» може відкритися знову. Отже, кримінальної відповідальності за незаконний бізнес ніхто не несе, справжніх слідчих дій не відбувається. Проплачують оренду наперед та вичікують.

Такі от реалії. Маємо ламати ці схеми, щоби врятувати державу.

Нижче ви можете переглянути сюжет телеканалу ICTV про акцію Об’єднання СИНДИКАТ проти однієї з таких «наливайок» на вулиці Шліхтера, 18/2, що пройшла за активної підтримки місцевих жителів.

Більше про боротьбу з наркоманією а алкоголізмом тут.