Підвищення вартості проїзду в транспорті та комунальні шахраї

Нещодавно київська міська влада оголосила про свій намір підняти вартість проїзду в метрополітені та інших формах комунального транспорту в середньому в 2 рази, посилаючись при цьому на збитки, які буцімто несе міська транспортна сфера через низьку вартість проїзду. Хоча остаточне рішення про дату запровадження нових тарифів усе ще не прийнято, судячи з усього, до кінця лютого воно вступить у силу.

Підвищення проїзду в транспорті та комунальні шахраї
Натомість, існують підстави вважати, що завищеними та необґрунтованими є якраз претензії міської влади до пасажирів метрополітену та наземного комунального транспорту. Як відомо тим, хто намагався поглиблено вивчати відповідні питання, Київський метрополітен отримує доволі значні кошти від розміщення реклами в приміщеннях та поїздах метрополітену, однак, що цікаво, отримані таким чином гроші йдуть не на його рахунки, а в розпорядження інших комунальних організацій, про діяльність яких громадськості ніхто не повідомляє. У першу чергу цю функцію виконує комунальне підприємство «Київреклама», в той час як метрополітен лише надає йому відповідні площі за тарифами, визначеними Київміськрадою. Можна припустити, що відповідним чином відбувається розподіл надходжень від реклами і від решти рекламних площ комунального транспорту.
Тим самим, враховуючи доволі значні доходи київського бюджету від зовнішньої реклами, можна було би спрогнозувати, що за умови їх раціонального розподілу та передачі права розпорядження цими доходами напряму підприємствам та установам комунального транспорту можна було би значно знизити їх збитковість та позбутися необхідності різкого зростання тарифів. Однак очевидно, що такий розвиток подій є наразі, на жаль, неможливим через корупційні інтереси значної частини київської влади, яка прагне подальшого визискування населення для задоволення своїх бізнес-апетитів.