ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДЛЯ ДКВС! НЕ ЕСКАЛУЙТЕ СИТУАЦІЮ З ВАСИЛЕМ БОНДАРЕМ! (!ЗАГРОЗА ЖИТТЮ ЛЮДИНИ!)

Синдикатівця Василя Бондара, після оприлюднення ним фактів застосування щодо нього тортур адміністрацією Темнівської виправної колонії №100, намагаються етапувати назад у Харків. Це відбувається свідомо та за безпосереднім замовленням начальника ДКВС Крикушенка, задля тиску на правозахисників та нахабної демонстрації власної феодальної влади.

Минулої неділі йому разом з іншими в’язнями повідомляють, аби вони збирали речі та готуватися до етапу на Харків, що відбудеться за декілька годин. Раптовість дій адміністрації та вибір вихідного дня для етапу викликана намаганнями мінімізувати для в’язнів можливість повідомити про факт свого переведення до Харкова. Нагадаємо, раніше Василя Бондара, засудженого через конфлікт з місцевими можновладцями (деталі: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2011672482264136&id=529951040436295) на Сумщині вже доставляли до Харкова, де представники «козлів» (помічників адміністрації) його побили (!), погрожували зґвалтуванням та заставляли підписати папірець, ніби-то він буде співпрацювати з адміністрацією колонії та надавати інформацію про правозахисників Павла Панича та Євгена Чепелянського. Ось відео свідчень Василя Бондара, з суду: http://youtu.be/7bx1ZOdt8Eo.

Вже при погрузці у вагон-«столипін» один з засуджених на знак протесту здійснює спробу самогубства, перерізавши собі вени. Василь Бондар з «мийкою» біля зап’ястя повідомляє, що у Харкові його життю буде загрожувати реальна небезпека . Етап відкладають. ПРОТЕ Дуже вірогідно, що пенітенціарії спробують ЗАВТРА (14 травня) вивезти Василя у Харків, задля подальшого тиску на правозахисний рух.

Після оприлюднення Василем інформації про тортури у ТВК-100, ми відразу ж направили відповідні звернення до ДБР, ГПУ, Уповноваженої; зустрілися з керівництвом ДКВС, де нас завірили, що вони будуть дотримуватися закону і не переводитимуть Василя до Харкова на період проведення досудового слідства у провадженні. Результат прогнозований — усупереч законодавству щодо захисту учасників кримінального провадження, Василя намагаються повернути назад у Харків, де його життю і здоров’ю загрожує реальна небезпека.

Закликаємо профільне міністерство не доводити ситуацію з незаконнозасудженим Василем Бондарем до критичної точки. Вимагаємо не проводити незаконні дії щодо фактично репресивного етапування Василя Бондара у одну з найодіозніших колоній України, де його вже було піддано тортурам через зв`язок із правозахисниками. Таким злочинним і низькім діям «царків» пенітенціарної не місце в сучасному світі!