Порушуються права засуджених Вінницької УВП-1

СИНДИКАТ отримує новини про Вінницьку УВП-1 із першоджерел. Прізвища засуджених, з якими ми спілкувалися, на даний час розголошуватися не будуть. Проте наявна інформація дозволяє зробити висновки про те, що відбувається в даній установі.

Тепер до фактів. 11.12.2019р. під час обходу прокурор Серветник В. навіть не мав з собою журналу для скарг. На питання, чому не записує скарги ув’язнених, відповів, що все у всіх добре і скарг немає. І це незважаючи на те, що багато засуджених, з якими ми спілкувалися, повідомляли про численні порушення.

Серед основних порушень:

Обмеження спілкування з рідними та близькими (дзвінки надаються по 15 хвилин і то лише у будні дні, у вихідні та свята адміністрація вважає надання розмов засудженим необов’язковим, права на інтернет та відеозв’язок у засуджених немає);

У медичній санчастині постійно бракує ліків, до стоматолога роками не можна потрапити, хоча належний кабінет уже зробили;

Заяви засуджених дивним чином кудись зникають, а деяких засуджених навіть на комісію не водять (ст.151-1 КВК України);
Існує практика вимагання коштів у засуджених за зміну умов перебування;
«Неугодних» засуджених офіцери переводять до камер із жахливими умовами;

Керівництво фальсифікує порушення, наприклад підробляють акти вилучених речей, а за відмову засуджених підписувати такі акти порушують права засуджених і забирають цілком легальні особисті речі.

Наприклад, один із ув’язнених повідомив, що 28.11.2019 р. офіцер-режимник Лещенко В. разом із напарником проводили обшук у засудженого К. Були вилучені такі предмети: радіо-колонка з флеш-карткою (музика і фото рідних), наручний годинник, wi-fi роутер, заточка, 4 картоплини, 100-150 г макаронів та 100-150 г гречки.WI-FI роутер та заточка, зрозуміло, заборонені. Проте питання:навіщо забирати ці крихти їжі??? В Україні що, до сих пір Гулагівська система? Засуджений повинен завжди бути голодний? Радіо дозволено законом, як і годинник. Навіщо було їх забирати — незрозуміло. Зрозуміло одне — офіцер Лещенко В. або сам голодний і вирішив підгодуватися за рахунок ненависного засудженого К., або просто хотів на засудженого К. таким чином психологічно натиснути.

При обході начальства засуджений К. висловив своє обурення з приводу вилучення у нього особистих речей та продуктів харчування, на що начальник установи Григоренко І.В, сміючись, відповів, що потрібно себе добре вести, тоді й радіо дозволять слухати, і макарони з картоплею їсти…

На даний час вже відомо, що годинника немає, куди подівся — невідомо. Лещенко В., намагаючись чи то замести сліди, чи то направити провину на складовщика, передав вилучені речі на склад для відправки додому. Засуджений К. погодився і на це, але попросив принести речі для перевірки їх стану. На це прохання йому відповіли мовчанням.

Також є інформація про те, що керівництво пропонує засудженим поремонтувати камеру за їх рахунок з тим, обіцяючи, що вони житимуть у ній же, але після просто переводять у наступну камеру. При цьому, гроші на ремонт, за документами, нібито з бюджету. Насправді ж, бюджетні гроші розходяться по кишенях адміністрації.

#правозахист #УВП1

Підписуйтеся на наш телеграм канал http://t.me/syndykat_info