Позиція Об’єднання СИНДИКАТ щодо боротьби з наркоманією

"СИНДИКАТ" логотипОб’єднання СИНДИКАТ вважає, що основна причина розповсюдження наркоманії — це корупційні схеми, завдяки яким людей масово підсаджують на наркотики задля отримання надприбутків. Наркоманія вигідна чиновникам Міністерста охорони здоров’я, бо це великі гроші, і справа не лише в так званих «аптечних» наркотиках, але й у програмах так званої «заміщувальної терапії» наркозалежних — у ході яких тих, хто колеться «ширкою», підсаджують на метадон. Тобто люди просто міняють «баригу» та назву наркотику, а сутність та сама. Ми вважаємо, що «заміщувальна терапія» є негативним та невиправданим явищем.

Крім МОЗ, наркоторговців та фармацевтичних компаній, у поширенні наркоманії зацікавлені й деякі правоохоронці — в першу чергу, ті з них, хто отримує «відкати» від наркоторговців або ж контролює цей ринок. Наприклад, те ж саме УБНОН контролює весь ринок «чорних» наркотиків, а інколи окремі «оборотні в погонах» і самі промишляють цим.

Але «кришування» наркоторгівлі — це не єдиний фактор зацікавленості правоохоронців. Міліціянти зацікавлені в наркоманах, адже саме завдяки ним вони підвищують рівень «розкриття» злочинів, а також контролюють частину злочинного світу. Зокрема, відомо, що багато засуджених сидять в тюрмах за злочини, пов’язані з ВЖИВАННЯМ наркотиків. Абсолютна більшість нинішніх зеків — наркомани або колишні наркомани. Справа в тому, що навіть якщо наркозалежний не здійснював злочину, дуже легко змусити його зізнатися в ньому. Варто просто закрити наркомана на добу в камеру — під впливом «ломки» він зізнається в усьому, що робив і чого не робив.

Саме тому Об’єднання СИНДИКАТ виступає за знищення корупційних схем, пов’язаних з наркотиками, припинення масової практики «заміщувальної терапії», контроль за фармацевтичними компаніями, повну реформу МВС та посилений громадський контроль за ним (у нас є чудові розробки та пропозиції конкретних механізмів), за декриміналізацію відповідальності за ВЖИВАННЯ легких наркотиків та посилення відповідальності за наркоторгівлю, введення суворої кримінальної відповідальності службових осіб свідоме «кришування» наркоторгівлі, посилення кримінальної відповідальності за злочини скоєні в стані наркотичного сп`яніння. Ми пропонуємо створити задля цієї мети також окремий тимчасовий орган. Але це все після перемоги, бо зараз нас ніхто не почує.

Поки що ми прагнемо ставати сильнішими та боротися з наркомафією тими методами, якими можемо.