Єдина Україна з верховенством прав людини

ПРО «СИНДИКАТ»

ХТО МИ:

Правозахисне об’єднання «Синдикат» — незалежна громадська організація, об’єднання людей доброї волі задля змін на краще. Організація діє відразу у декількох напрямках, серед яких правозахисна, профспілкова та антикорупційна діяльність. Також важливими напрямами роботи організації є інформаційна та освітня сфери. В своїй діяльності Організація керується принципами прозорості та публічності, активно співпрацює з рядом ЗМІ, громадськістю, державними установами та прагне до побудови в Україні правової, справедливої та демократичної держави.

Організація виникла під час подій Революції гідності восени 2013 року маючи на меті розробку та впровадження нових ефективних методів захисту прав людини, трудових прав та боротьби з корупційними схемами на усіх ешелонах влади. З початком Революції, ми відразу ж включилися у протестний рух проти тотальної корупції режиму Януковича. Члени організації приймали участь у всіх ключових подіях Революції Гідності, об’єктивно висвітлюючи хід протестів та піднімаючи тему міліцейського насильства щодо мирних протестуючих.

Відразу після початку агресії РФ проти України, ми розгорнули діяльність з сприяння покращенню обороноздатності та мобілізаційної готовності України:

 • організація сформувала власний підрозділ, який протягом літа — осені 2014 року приймав участь у запеклих боях в зоні АТО на Донеччині — Луганщині у складі різних добровольчих формувань, батальйонів та у координації із ЗСУ. В подальшому бійці підрозділу “Синдикат” продовжували приймати участь у бойових діях на Сході України, як в складі добровольчих формувань, так і за контрактом у регулярних частинах ЗСУ.

 • з березня 2014 р. “Синдикат” займався організацією територіальної оборони у м. Києві, проводячи безкоштовні вишколи для всіх бажаючих. Ми активно залучали інструкторів різних національностей, що мали досвід участі у різних збройних конфліктах.

  Сотні киян безкоштовно отримали корисні знання з військової справи і цивільної оборони разом з навичками надання першої медичної допомоги.

 • у координації з Деснянською РДА та Деснянським РВК ми сформували загін громадської оборони Деснянського району — досвідчені інструктори “Синдикату” підготували резервістів загону до участі у можливих бойових діях з захисту Києва.

 • благодійне крило організації активно зайнялося підтримкою військовослужбовців у зоні проведення АТО та допомогою біженцям з території проведення бойових дій. Зокрема нами було врятовано та вивезено з Дебальцевського оточення бійців, надано волонтерську та медичну допомогу бійцям 128 бригади у лютому 2015 тощо. Наші волонтери регулярно проводили благодійні концерти та ярмарки; займалися поїздками на передову з метою безпосередньої передачі зібраної гуманітарної допомоги бійцям.

 • інструктори “Синдикату” проводили відкриті факультативні заняття з предмету “Захист Вітчизни” для учнів старших класів столичних шкіл.

Після повернення з фронту, наша організація зосередилася на правозахисній діяльності, зокрема захисту прав людини в українських місцях несвободи. Правозахисники “Синдикату” працюють у наступних напрямах:

 • захист прав засуджених. Моніторинг порушень прав людини у виправних закладах України. Консультація засуджених щодо шляхів захисту власних прав. Інформування органів державної влади щодо виявлених фактів порушень прав людини у виправних закладах України. Контроль за розслідуванням виявлених фактів порушень. Правозахисники “Синдикату” працюють з ув’язненими як шляхом проведення безпосередніх моніторингових візитів до виправних закладів, так і дистанційно, через телефонну гарячу лінію. Ми прагнемо соціального діалогу та викорінення жорстокості і нелюдського поводження у вітчизняній системі виконання покарань.

 • протидія катуванням у виправних закладах України. Наші правозахисники надали суспільного розголосу фактам безпрецедентних порушень прав засуджених та катувань у колоніях Харківщини. Разом з колишніми засудженими — жертвами тортур розгорнули широку суспільну кампанію щодо притягнення до відповідальності посадовців пенітенціарної системи, які були замішані у масових порушеннях права людини у зазначених пенітенціарних закладах. За результатами проведення цілої низки гучних вуличних мирних акцій ми домоглися початку розслідування справи катувань у виправних закладах Харківської області безпосередньо слідчими ГПУ та ДБР. Здійснюється громадський контроль ходом розслідування. Паралельно з цим правозахисники “Синдикату” займалися протидією катуванням і інших пенітенціарних закладах України, зокрема у сумнозвісних Замковій та Бердянській виправних колоніях. Звіти про виявлені факти тортур та інших серйозних порушень прав людини в українських виправних закладах передавалися до ряду міжнародних організацій, зокрема до представництв ООН та ОБСЄ в Україні.

 • правозахисний контроль справ свавільно засуджених. Моніторинг ходу судових розглядів таких справ, правова підтримка та залучення ЗМІ для висвітлення таких кейсів. Завдяки роботі наших правозахисників, цілий ряд справ людей, що було несправедливо засуджені, у тому числі і до довічного терміну позбавлення волі, набули суспільного резонансу та вони отримали надію на справедливість.

 • здійснення захисту прав постраждалих від незаконних дій співробітників Національної поліції України, особливо журналістів. Так, правозахисниками “Синдикату” було підготовлено та подано до ЄСПЛ судового позову за фактом незаконного застосування співробітниками Національної поліції України спеціальних засобів під час подій 23-24 жовтня 2017 року у Святошинському суді Києва.

 • допомога у ресоціалізації засуджених. Організація активно залучає до участі у законній правозахисній діяльності засуджених. Такі засуджені фактично виконують функції соціальних працівників на громадських засадах, займаються консультативною діяльністю стосовно інших в’язнів та допомагають їм захистити свої права.

 • захист прав учасників АТО. Діє наша гаряча лінія, за якою громадяни можуть отримати безкоштовну консультацію з відповідних питань.

 • захист прав пожежних-рятувальників. “Синдикат” тісно співпрацює з громадськими об’єднаннями пожежних-рятувальників, приймає активну участь у відповідних масових заходах, здійснює інформаційну підтримку руху. Завдяки проведенню мирного протесту під стінами ДСНС у 2015 році, ми домоглися отримання для пожежних-рятувальників з фронтової зони Донеччини та Луганщини статусів учасників бойових дій.

Окрім вищезазначеного, ми займаємося:

 • антинаркотичною діяльністю, боротьбою з незаконним продажем кодеїновмісних препаратів. “Синдикат” організовує та проводить громадські антинаркотичні рейди з фіксацією фактів незаконного продажу кодеїновмісних препаратів наркозалежним аптечними закладами та передача цієї інформації до правоохоронних органів. Активістами “Синдикату” було виявлено близько двох десятків аптечних закладів, що здійснювали незаконний продаж наркотичних засобів у Києві. Інформація про них була передана до правоохоронних органів.

 • інформаційним крилом організації є офіційно зареєстрована всеукраїнська газета “Синдикат Інфо”. Видання має правозахисний напрямок та розрахована у першу чергу на незахищені верстви населення. На своїх мережевих ресурсах ми регулярно публікуємо наші розслідування різного роду корупційних схеми.

Наша ідеологія грунтується на прагненні до народовладдя та самодостатності нашого народу. Наша мета — сильна та розвинена демократія. Ми розуміємо, що реальна державна незалежність та дієва демократія можливі лише за умов ефективної суспільної взаємодії, зокрема через різні форми громадських об’єднань, профспілок тощо. Ми запустили механізм школи громадської активності, через яку громадяни отримують дієву інформацію про методи громадської координації, задля спільного захисту власних прав. Люди, яким ми допомагаємо захистити свої права різних напрямках, продовжують займатися цим самостійно, з власної ініціативи допомагаючи іншим людям.

Також ми регулярно проводимо круглі столи з метою розробки та впровадження ефективних шляхів суспільної взаємодії та громадського контролю. Наш основний принцип — соціальне партнерство.