Проблема українців — у неспроможності аналізувати

Суть ЗМІ

Суть ЗМІ

Так чи інакше, але всі аналізувати інформаційні потоки не будуть — у більшості немає для цього часу, і саме тому люди просто переймають те, що показує телевізор, переймають це безапеляційно. Це не погано і не добре, на поточному етапі розвитку людства. Погано те, що той телевізор надто часто бреше.

Коли ми кажемо про «телевізор» , ми маємо на увазі певний збірний образ засобів масової інформації. Інтернет — штука вільна, але це просто прототип інформаційного поля, зі своїми брехливими «телеканалами» та «газетами» — хто має гроші, того інформації і більше. Подивіться, чим забиті наші новиннєві ленти — тим самим, що і по телевізору, інколи з невеличкою стилістичною відмінністю. Або відмінністю авторства (типу як «вата» і «вишивата»). Але все в рамках однієї системи.

Наша психологія — психологія зациклювання та постановки ярликів у процесі пізнання. Ми потребуємо постійно «чорного» та «білого», «добра» та «зла», нас навчили цим абсолютним категоріям, щоб було зручно маніпулювати нами. Насправді, в світі та кожній ситуації значно більше категорій впливу, ніж ці дві абсолютні протилежності.

Те, що російська влада — агресор та покидьки, не означає, що наша краще — це вже багато хто зрозумів. Однак ті, хто зациклився лише на цьому розумінні, шукають «добро» в таких самих владних верхівках інших держав чи політичних утворень. Нам сумно бути на самоті, в протистоянні з цілою світовою системою, і ми неодмінно шукаємо ілюзорної «підтримки», втішаючи себе ілюзією, що десь є влада «добра».

ЗМІ каже про допомогу транснаціональних утворень, про транші МВФ, а ми навіть не розуміємо, наскільки руйнівною є ця кредитна кабала. Дехто навіть не знає, що це саме кредити, а не якась там «допомога». Ми не знаємо їх мети, як і мети формально «західних» господарів та ляльководів, які прагнуть «імєть» та грабувати нас так само, як і ляльководи російські. І ми втрачаємо свою ідентичність, як уже втратили фактичну державність, на поталу транснаціональним олігархам (як Росії, так і Заходу).

Задача Суспільного проекту СИНДИКАТ в інформаційній площині — інформаційна герилья. Для реалізації завдань нашої революції ми маємо витягнути якомога більше людей із трясовини буденності та навчити, чи навіть змусити, самостійно аналізувати інформаційні процеси. Ми маємо бути носіями правди, а не ретрансляторами перекручених фактів, які вигідні олігархічним «елітам».

Правда — наш останній пріоритет в епоху лицемірства та брехні.

 

Євген Чепелянський,

Об’єднання СИНДИКАТ