ПРОЕКТ «АМНІСТІЯ 2020»

«Держава засудила їх до позбавлення волі, але ж не до смерті» (с)

Міністр юстиції Малюська озвучив свою позицію щодо можливої амністії у зв’язку з пандемією COVID-19. Якщо коротко, то міністерство проти розвантаження місць позбавлення волі. Натомість Малюська рекомендує Парламенту прийняти законопроєкт № 3181, згідно якого під амністію у 2020 році можуть потрапити близько 900 людей.

А тепер пояснимо, що означають слова Малюськи:

🔹 мінюст проти застосування досвіду ряду цивілізованих країн, де істотно та оперативно розвантажили місця позбавлення волі за рахунок в’язнів, що невдовзі і так мали вийти на волю або засуджених за нетяжкі злочини;

🔹 МОЗ прогнозує, що вже з наступного тижня Україна почне стрімко наближатися до пікових показників захворюваності. За цих умов мінюст пропонує потенційно амністованим категоріям в’язнів дочекатися проходження законопроєкту про амністію через усі парламентські процедури. Додамо, що його подали ще місяць назад. До сих пір він знаходиться у профільному комітеті.

🔹 а тепер по самому законопроєкту. Згідно його тексту, рішення про амністію будуть прийматися судами індивідуально щодо кожного в’язня, який підпадає під потрібну категорію. Серед іншого, істотною умовою для застосування амністії буде позитивна характеристика з боку адміністрації. В реаліях українського пенітенціарного хаосу це створює широке корупційне поле — амністовані будуть ті, хто може заплатити адміністрації за гарну особову справу.

Ми не вимагаємо відкрити тюрми та випускати на волю вбивць, гвалтівників чи розбійників. Ми лише просимо владу дати шанс вижити тим людям, хто сидить або випадково, або хто вже готувався у найближчий час повернутися додому.

Закликаємо усіх ув’язнених та їх родичів не звертати уваги на недолугі заяви некомпетентного керівництва Міністерства юстиції. Зараз лише ви у силі уберегти себе або своїх близьких від смерті у переповнених такими же хворими камерах. Тож пишіть листи до президента з проханням термінової амністії. Навіть, якщо ви і розумієте, що не підпадаєте під неї, ви все одно допоможете іншим. Окрім цього, ви зменшите ризик інфікування та потенційної завантаженості медичної частини з дефіцитом місць і медикаментів.

Зразок листа за цим посиланням.


Надсилати за адресою: вулиця Банкова, 11, Київ, 01220

Такоже обов’язково пишіть нам на нашу електронну адресу syndykatua@gmail.com, щоб ми додали вас у звернення правозахисників. Повідомлення надсилайте з позначкою «амністія», обов’язково вкажіть ваше ПІБ, назву установи, статтю.

____________________________
Якщо ви хочете бути у курсі, обов’язково підписуйтесь на наш ютуб, телеграм та фейсбук.