Єдина Україна з верховенством прав людини

Стаття про вибори та порушення прав пожежних-рятувальників 2013 року, яка не втрачає актуальності

17 вересня в Україні відзначають День Рятіника. Скільки ми чуємо в новинах від посадових осіб про героїчні професії рятувальників, про їх важливість, про їх почесність, потрібність та героїзм… В підрозділах цивільного захисту в цей день традиційно проводяться офіційні заходи за участю керівництва МНС та органів влади. Подібні заходи пройшли 15 вересня і в столичній 33 Державній Пожежній Частині, що в Деснянському районі Києва.

На заході крім керівництва і особового складу Управління Цивільного Захисту у Деснянському районі ГТУ МНС України у місті Києві та Деснянського відділу управління держтехногенбезпеки були присутні і почесні гості, серед яких і начальник Головного Територіального Упарвління МНС України у місті Києві пан генерал-майор Куценко, і перший заступник голови Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації пан Костюченко, і настоятель місцевої церкви, і столичний військовий комісар, і голова Деснянського РУ ГУ МВС; і навіть сама співласниця мережі маркетів “Епіцентр” та виконуюча обов”язки київсього міського голови, секретар Київради та кандидат в депутати по виборчому округу № 215 (на території якого і знаходиться 33 ДПЧ) пані Герега. Про офіційну частину урочистих заходів Ви можете почитати і в підвладних ЗМІ.

А от для особового складу простих пожежних все почалося дійсно традиційно і урочисто – активно прибиравший все чергування частину караул, що змінився з добового чергування, не відпустивши додому залишили чекати свята, а новий черговий караул вже традиційно перейняв у зміняючогося естафету прибирання. Після контрольного наведення “марафету” бійців-рятівників за півгодини до початку офіційної частини пошикували на фасаді частини, прямо на сонці, де бійці і провели послідуючі пару годин. Трибуна з шановними гостями, звісно, знаходилася в тіні…

Шановні почесні гості хвалили професію і як завжди казали, що у нас хоч і багато проблем, проте героїчне керівництво робить все щоб було краще. Тому керівництву і давалися одна за одною різноманітні подяки, грамоти і тд, а відомий в Київсьокму гарнізоні своєю любов”ю до чистоти приміщень (або до процесу їх прибирання особовим складом?) Начальник УЦЗ у Деснянському районі ГТУ МНС України у місті Києві пан Черчукан навіть отримав медаль Жукова.

ЗМІ пишуть про нагородження 50ти рятівників, вітчизняні провладні ЗМІ напевно називають рятівниками працівників держтехногенбезпеки — інспекторів які перевіряють на підприємствах відповідність приміщень до вимог пожежної безпеки (відомо яким чином). Кожен інспектор отримав свої подяки та грамоти, не залежно навіть від того, що ці люди жодного разу не рятували людей, не лізли у вогонь, не гасили його, ризикуючи власним життям, та і навіть не належать до структури МНС… Родинні зв”язки на державній службі мають вирішальну роль.

Свої грамоти отримали і різного роду секретарши, страхівниці та особистий водій високоблагородного вельмишановного пана Начальника УЦЗ. Варто відмітити, що в минулому році страхівщиця (людина яка виписує страховки) отримала на аналогічному заході медаль “За врятовані життя”. Як гадаєте було тим людям, які за 15-20 років своєї служби у пожежній охороні врятували далеко не одне життя?…

З особового складу пожежних-рятувальників грамоти отримало лише декілька осіб, і те більшості з них не дати хоча би непотрібну грамоту було би взагалі злочином, адже ці люди не рік і не два рятують людей ризикуючи своїм життям за 2000 гривень. Проте їх працю не цінують. В 33 ДПЧ склалося ставлення до таких людей як до “плебеїв”, як до нижчого сорту який треба постійно чимось зайняти, щоб всі ці “невдахи” та “ледарі” вкрай не сіли на голови “їх благородіям панам офіцерам” які не покладаючи рук працюють для процвітання підрозділу та служби…

Офіційна частина тривала. Один з виступаючих наголошував: “які красиві машини у вас тут, хай же в наступному році їх буде ще більше!”. Цікаво про які машини він говорив… чи не про ті, які розвалюються на ходу, чи не про ті які інколи глохнуть у самий непідходящий момент; чи не про ті, які не можуть доїхати до місця виклику, бо не заводяться; чи не про ті, які начальство заставляє мити по мільйону разів на день, що вони вже іржавіють; чи не про ті машини, на яких постійно не вистачає то солярки то бензину щоб виїхати зайвий раз на навчання чи в допомогу; чи не про ті машини які бійці підкрашують та натирають диски соляркою, щоб ті блистіли під час технічних оглядів або офіційних заходів?… чи може пан почесний гість мав на увазі ті всі лексуси та мерседеси на яких поз”їжджалися до частини ці всі чиновники та політикани?…

По закінченню офіційного заходу почесні гості свята пішли до спортзалу частини, де інспектора держтехногенбезпеки промутили чарівну “поляну” з середньобуржуазною їжою та випивкою. Час від часу начальство виходило щоб проводити гостей, які по-черзі роз”їжджалися продовжувати святкування, та хизувалися тим, як вони “трахають” особовий склад та як про них ходять легенди що вони заставляють цілодобово щипати та косити траву у дворі частини. Начальство було явно задоволене святом всіх рятівників та казало про те, що генерал особисто подякував за успішне свято.

Після того, як всі гості роз’їхалися, бійці-пожежні могли мати честь поприбирати після бенкету поважних панів, позбирати посуд, помити за вельмишановним панством кухлі та, найголовніше, позбирати недоїдки! Рятувальникам благородні вельмишановні пани начальники дали “добро” доїсти недоїдки з панського столу і всі пожежні були дуже задоволені цим чудовим святом всіх рятівників.

Радує й те, що керівництво МНС не забуло і матеріально заохотити особовий склад чергових караулів. На кожен караул виділили по 1000 грн в честь свята. Це в середньому по 55-65 грн на особу. Всі дуже вдячні та щасливі.

Зранку на розводі пожежних знову привітали зі святом, та наголосили на якихось подарунках для частини від пані Гереги, які та подарувала зовсім не для того, щоб в чергове пропіаритися до виборів, а тому що пані Герега дуже піклується про наш підрозділ.

Тож подякуємо пані Герезі, керівництву МНС та начальству управління Цивільного захисту МНС України у Деснянському районі міста Києва за свято. Спасіба. Амінь.

Автор: Євген Чепелянський