Суспільний проект СИНДИКАТ: побороти «лохотрони»

Лохотрони

Лохотрони

Пункт четвертий. Прибрати з міста корупційні афери: псевдокредитне шахрайство; «лохотрони» працевлаштування; “віконну” аферу.

Місто Київ (як і всю Україну) заполонили т.зв. “лохотрони” — офіси та фірми, які займаються шахрайством, дурячи простих людей та виманюючи у них гроші, під прикриттям “даху” з влади. Проблема в тому, що у деяких із цих лохотронних мереж лобі у Верховній Раді та уряді, тому вони діють роками.

Наприклад, в Києві щодня жертвами т.зв. кредитних шахраїв стають десятки осіб, які хочуть взяти кредит, знаходять оголошення і роблять внесок “підтвердження платоспроможності”, після якого кредиту так і не отримують. Натомість у людей виманюють гроші ще і ще, під різними приводами продовжуючи обманювати.

Дуже великих масштабів набрала т.з. “віконна афера”, яка родом з Росії, а в Україні “кришується” міліцією. Це мережа, яка під виглядом соціальних програм уряду входить у довіру до пенсіонерів та пропонує замінити вікна зі знижкою, а після передоплати — нічого не встановлює. Щодня десятки пенсіонерів — наших із вами батьків — стають жертвами цієї афери. Крім того, подібні персонажі “морочать голову” і шукачам роботи — третина всіх вакансій в газетах їхня, але вони не відповідають дійсності.

Інший вид шахрайства — сфера зайнятості. Люди хочуть отримати роботу, з них під різними приводами беруть гроші (наприклад, нібито для оплати гуртожитку чи форми), а жодної роботи там немає — просто “кидалово”.

Наші дії:

Це дуже погано, коли хтось наживається на тому, що обманом забирає останнє у людей, які потрапили у складні життєві обставини. На жаль, вся наша держава нині працює як суцільний лохотрон, за тим самим принципом. Щодо власне лохотронних офісів і фірм: ми навчилися виганяти такі афери і корупційні схеми з міста. За період здійснення даного етапу ми виженемо з міста всі “лохотрони”, які нахабно роками діють в одних і тих самих офісах, та будемо контролювати ситуацію, щоб вони не з`явилися знову.

ВАЖЛИВА примітка: в даному пункті ми кажемо саме про великі мережі із корупційними зв’язками, якісь шахраї-”одноднєвки” — справа міліції.