Ситуація з ВК-25: омбудсмен оприлюднив результати моніторингу

Моніторингу вдалося потрапити до колоній 43 та 100, в яких ізолювали декількох засуджених з ОАК-25. Наше джерело в ДКВС повідомило, що через «кіпіш» в інтернеті щодо недопуску правозахисників і журналістів та брифінг ХПГ, було прийняте рішення нашвидкоруч підігнати документацію, щодо медогляду та фіксування слідів побоїв, щоб перестрахувати керівництво 43ї та 100ки. Саме тому моніторингову місію омбудсмена довго під різними приводами не пускали в колонії.

Але навіть за цієї ситуації деякі ушкодження намагалися до останнього не фіксувати.

«Одному з засуджених, через катування якого і стався конфлікт, були завдані опіки в області сідниць та анального отвору. Зазначені ушкодження були зафіксовані медичною документацією лише після втручання Офісу Омбудсмана!», — заявили у омбудсмена.

Як і повідомляло наше джерело раніше, «вже проведено роботу з ізольованими в інших колоніях — вони вже залякані та не мають давати свідчень проти адміністрації ОВК-25, або дати їх спрощений варіант», представники омбудсмена дали підтвердження цьому та повідомляють про жахливий пригнічений психологічний стан цих осіб.

#правозахист #репресії #інсайд

Основні оновлення не тут. Основні оновлення на телеграм каналі СИНДИКАТ ІНФО, підписуйтеся! http://t.me/syndykat_info