Єдина Україна з верховенством прав людини

Випадок з нашої практики вирішення трудових спорів

Вирішили цікаву ситуацію з працівницею ІТ відділу одного з держпідприємств.

Суть — молода жінка працює на даній роботі вже 2 роки. Так сталося, що вона одна жінка на весь ІТ відділ. За цей період всім працівникам, які працюють там стільки ж, скільки і вона, підняли зарплатню. В своїх професійних якостях працівниця нічим не поступаються колегам, більш того, колеги реально і самі кажуть, що вони часто звертаються до героїні цієї історії за порадами. Однак їй зарплатню так і не підвищили.

Коли вона набралася сміливості та підняла цю тему у розмові зі своїм керівництвом — їй нічого по-суті не сказали, намагаючись «перевести тему». В наступний раз вона завела цю розмову під час святкового корпоративу у відділі. Піддатий начальник пояснив, що їй обов’язково теж підвищать зарплатню, але пізніше, тому що їй гроші потрібні менше, адже «бюджет виділяють на це обмежений, а хлопцям на побачення дівок водити гроші треба, а тобі-то що» .

На жаль, таких випадків багато, просто мало хто має сміливість про це заявити, бо не є учасником нашої #профспілка_Синдикат.

Ми провели переговори з даним керівником та знайшли справедливий варіант вирішення ситуації — керівник самостійно підняв цю тему на керівній нараді та з наступного місяця дівчині значно піднімуть зарплатню.Ми пішли на компроміс та дали можливість керівнику самостійно вирішити це питання, не піднімаючи зайвого шуму, і керівник виявився адекватним.

Проблема незбалансованості зарплатні у працівників ІТ типова та стосується, ясна річ, не лише держпідприємств. Так, на минулому тижні ми зіштовхнулися з історією, коли у більш досвідченого працівника виявилася зарплатня за ту саму роботу майже вдвічі меншою ніж у його колеги, менш досвідченої. І тут все було навпаки — просто керівник таким чином вирішив «підкотити» до працівниці, яка йому подобається як жінка. На жаль, деякі менеджери в ІТ часто практикують харасмент, що наша профспілка також виправляє (але про це іншим разом). Ніхто не знав про таку різницю у зарплатні, адже працівникам «заборонено» розмовляти між собою про розмір заробітної платні (така «заборона», до речі, є також незаконною).


Не бійтеся та долучайтеся до нашої профспілки. Сплачуючи символічний 1% від зарплатні Ви стаєте захищеним. Більш того, профспілка це те, що якісно змінює Ваше життя у всіх сферах, адже у Вас формується психологія захищеної, самодостатньої і поважаючої себе особистості.


Не бійтеся, ми Вас захистимо

Наші контакти:

0939553100

телеграм @dushevniy_syndykat

syndykatua@gmail.com.

#IT #айті