Які завдання вирішить Суспільний проект СИНДИКАТ в найближчі роки?

Локальний рівень

Кілька місяців на підготовку, і почнеться проект, якого ще не було. У нас свій шлях. Ми започатковуємо не політичну партію, не олігархічний проект, та не якусь чергову утопічну ахінею. Ми йшли різними шляхами, але на практиці переконалися лише в одному — без суспільних змін жодні зміни влади ні до чого не призводять. Тому ми і започатковуємо саме Суспільний проект — проект змін в суспільстві та державі, незалежно від дій чи бажання влади та бюрократичного апарату.

На першому рівні його реалізації ми ще не перебудуємо ані державу, ані суспільство. Але ми збудуємо фундамент змін та досягнемо того, в чому зацікавлений кожен мешканець Києва. Наша задача — створення мережі активних громадян.

Отже, на першому, локальному етапі ми прагнемо досягнути реалізації наступних пунктів:

1. Прибрати наркоторгівлю з громадських місць;

2. Закрити всі сурогатні «наливайки» в місті, викорінити їх як явище;

3. Прибрати корупцію серед дільничних міліціонерів, встановивши громадський контроль над їх діяльністю;

4. Прибрати з міста всі корупційні схеми «лохотронів» щодо простих громадян: псевдо-кредитне шахрайство; «лохотрони» з працевлаштування; “віконну” аферу;

5. Проінспектувати всі дитячі майданчики серед дворів учасників проекту та домогтися їх ремонту (змусити до цього владу або зробити самостійно);

6. Проінспектувати ЖЕКи, домогтися встановлення інформаційних дошок та облаштування місць для очікування;

7. Здолати здирництво у пологових будинках;

8. Прибрати корупцію в школах та дитсадках;

9. Відкрити представництва Суспільного проекту СИНДИКАТ в усіх районах міста Києва та школу громадської діяльності за мережевим принципом;

10. Забезпечити всі інтернати та дитбудинки достатньою кількістю книг;

11. Розвивати самооборони та територіальної громадської оборони.

Варто усвідомити: наш суспільний проект є єдиним вирішальним чинником, всі інші політичні розробки та «розборки» нас не стосуються. Щодо проблем: на цьому етапі ми беремося та ставимо своїм завданням реалізацію плану ЛОКАЛЬНИХ змін, і на момент його реалізації всі інші задачі матимуть здебільшого декларативний та дискусійний характер, але ЛИШЕ на цьому етапі нашого проекту. Чому? Тому що ми маємо вирішити ті проблеми, які здатні, а паралельно стати сильнішими та вийти на інший рівень. Це як драбина: мусимо іти по сходинках.

Репрезентативність та відповідність — важлива риса ефективності. В цьому сенсі ми відкидаємо будь-які абстрактні гасла типу “підняти зарплату”, оскільки це є проявом передвиборчого популізму. В свою чергу, ми прописуємо лише те, що дійсно можемо та здатні вирішити (а у вирішенні цих проблем зацікавлені всі мешканці столиці).

Виконуємо наші пункти ми також за принципом відповідності: якщо проект досяг рівня міста — ми виконуємо ці пункти на міському рівні, коли вийде на рівень області — ми будемо прописувати обласні проблеми. У кінцевому підсумку на загальноукраїнському рівні цей бюрократично-корупційний апарат, ця прогнила система будуть викинуті на смітник історії. Її замінить правильна та ефективна альтернатива. Але для цього маємо пройти всі рівні, паралельно нарощуючи силу. І перший з них — локальний.

Ми маємо усвідомити свою відповідальність. Ми всі відповідальні за те, що відбувається в країні, всі відповідальні за своє життя. На жаль, ми так виховані, що більшості це важко зрозуміти.

Уявімо ситуацію: ви їдете в автобусі поганою дорогою, яку збудували дурні-чиновники, і водій у вас дурень, і навіть машина несправна. І ось — аварія. Автобус перевертається, всі люди падають, у когось вилазять назовні кишки, та і самі ви при смерті — якщо не надати першу медичну допомогу один одному, то помруть всі. Чи будете ви в той момент казати, що “чого це ви маєте надавати допомогу?”, що ви ж і так сплачуєте податки, а винні в усьому влада і водій-дурень, і рятувати людей має «швидка», а не самі вони?

Звісно, що більшість нормальних людей не будуть так казати. Але чому ж ми кажемо подібне, коли справа стосується нашого суспільного життя?