Заява Об’єднання СИНДИКАТ стосовно тиску на пожежників з боку їх керівництва

За права пожежників!

За права пожежників!

Продовжує надходити інформація про репресії проти пожежників, які «мали нахабство» захищати свої права та інтереси служби. Так, з начальником караулу Олегом Горіним безпідставно не продовжили контракт. Олег — один із небагатьох пожежників Донецької області, хто не втік від війни та не перейшов на сторону сепаратистів, а героїчно тушив пожежі під обстрілами до останнього в Дебальцеві, а потім в і Артемівську. Олег приймав участь у акції пожежних та давав інтерв’ю журналістам — єдиний з підрозділу, хто не побоявся захищати права працівників цієї героїчної професії. Після цього, Олегу не продовжили контракт, без будь-яких причин. Намагалися, також, очорнити його перед колегами, яким розповідали, що нібито Олег бореться не за права пожежних бійців, а «розхитує ситуацію в службі в інтересах Кремля». Пожежники всієї України солідаризуються з Олегом та проводять в його підтримку флеш-моб.

Нещодавно також поступила інформація про тиск на пожежників на Полтавщині. Зокрема, їм заборонили снідати, дозволивши перекушувати лише двічі на добу. Коли старший лейтенант служби цивільного захисту Дзюба В.В. написав на обласне управління рапорт з проханням переглянути дані пункти безглуздя у розпорядку дня, то начальство управління назвало цей рапорт «незаконним» та почався «пресинг» проти усього караулу. Більш того, начальник його підрозділу отримав вказівку щодо зібрання документів для незаконного звільнення Дзюби В.В.

Подібних ситуацій все більше. Нас це непокоїть. Ще більше непокоїть факт погроз пожежникам у зоні АТО, яких можуть «підставити» та фізично ліквідувати.

Об’єднання СИНДИКАТ повністю солідарне з працівниками ДСНС, з їх законними вимогами про краще життя та реформи для служби. Ми рішуче засуджуємо тиск на активістів та офіційно заявляємо:

Хоча в ДСНС досі не пройшла навіть формальна люстрація, ми нашими народними та правовими методами доб’ємося її та будемо знаходити кожного, хто намагається тиснути на кращих людей служби, а винні у тиску відповідатимуть перед колегами, народом та законом. Повірте, це не пусті слова.

ВИМАГАЄМО НЕГАЙНО припинити тиск на працівників пожежно-рятувальної служби та поновити їх порушені права.

З добром,
Об`єднання СИНДИКАТ.

— — — — — — — — — — — —
Також нагадуємо, що 16 липня о 10:00 пройде Акція протесту пожежників-рятувальників під Верховною Радою.